بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گیل هایپر کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

بررسی انواع برنج نیم دانه دودی از نظر قیمت

بررسی انواع برنج نیم دانه دودی از نظر قیمت
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/04/29 0 نظر

برنج دودی چگونه برنجی است؟

برنج انواع گوناگونی دارد. یکی از انواع بی‌نظیر برنج، برنج دودی است. در گذشته با دودی کردن برنج و دیگر موادغذایی، آن‌ها را برای طولانی مدت نگهداری می‌کردند اما امروزه افراد این نوع برنج را به صورت تفننی و سلیقه‌ای مورداستفاده قرار می‌دهند. برنج دودی به صورت جدا کشت نمی‌شود بلکه بعد از جمع آوری برنج از شالیزار دود هیزم را به خورد برنج داده تا برنج عطر و بوی دود و طبیعت را به خود بگیرد. این نوع برنج دانه‌های بلند، قلمی و رنگی کدرتر از برنج سفید دارد. در هنگام پخت نیز، ری برنج دودی بسیار زیاد بوده و دانه‌های آن بیشتر از برنج‌های معمولی قد می‌کشند. برنج دودی هم به صورت تنها پخت می‌شود و هم به صورت ترکیبی با برنج عطری که در این صورت ممکن است زمان پخت برنج تغییر کند. برنج نیم دانه دودی نیز از انواع دودی شده برنج است و در فروشگاه‌های معتبری نظیر گیل هایپر عرضه می‌شود. در ادامه مقاله با این نوع برنج بیشتر آشنا خواهید شد.

برنج نیم دانه، چه برنجی است؟

برنج نیم دانه به برنجی گفته می‌شود که اندازه آن معمولاً یک سوم برنج سالم باشد. برنج‌ها در زمان شالیکوبی و جدا کردن سبوس ممکن است دچار شکستگی شوند. برنج‌ می‌تواند به چهار قسمت تقسیم شود که هرکدام از اندازه‌ها به صورت جدا بسته‌بندی‌شده و به فروش می‌رسند. برنج را بعد از شالیکوبی الک کرده و دانه‌های شکسته را از آن جدا می‌کنند. برنج‌های دودی شده نیز از این قاعده مستثنا نیستند. برنج نیم دانه دودی از انواع برنج نیم دانه است که در فرآیند شالیکوبی برنج‌های دودی به دست آمده است. در فروشگاه گیل هایپر، انواع این برنج را در اندازه‌های مختلف و با بهترین کیفیت می‌توان تهیه کرد.

انواع برنج نیم‌ دانه دودی از نظر اندازه و موارد مصرف آن

همان‌طور که گفته شد، برنج‌ها می‌توانند در هنگام جداسازی سبوس به چهار قسمت تقسیم شوند. هر کدام از این نیم دانه‌ها برای مصارف خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند؛

1. نیم دانه درشت: این نوع نیم دانه‌ها را به برنج‌هایی می‌گویند که به دو قسمت مساوی یا به یک سوم برنج معمولی تقسیم‌شده‌اند. نیم دانه درشت را در استان‌ها مختلف با نام‌های سرلاشه، لاشه یا دو نیم می‌شناسند. برنج‌های نیم دانه درشت موجود در فروشگاه گیل هایپر عمدتاً به عنوان جایگزینی مناسب برای برنج معمولی بوده و در مصارف خانگی مورداستفاده قرار می‌دهند.

2. نیم دانه متوسط: این نوع نیم دانه از نصف کامل یا یک سوم دانه کامل معمولی به دست می‌آید. از نیم دانه متوسط در پخت آش، سوپ و غذای کودک استفاده می‌شود.

3. نیم دانه ریز: اگر دانه‌های برنج به چهار قسمت تقسیم شوند، به ‌آن‌ها نیم دانه ریز گفته می‌شود. از این نوع نیم دانه برای تولید آرد برنج استفاده می‌شود.

تمامی انواع برنج‌های نیم‌ دانه دودی یا معمولی با برندهای مختلف در فروشگاه گیل هایپر موجود است و افراد می‌توانند با مقایسه آن‌ها از نظر کیفیت و قیمت، بهترین خرید را داشته باشند.

 

 

استفاده از برنج نیم دانه دودی در غذاهای مختلف

 

 

خواص مصرف برنج نیم دانه دودی

برنج دودی نیم دانه از خواص و مزایای زیادی برخوردار است که در این مقاله به بخشی از آن‌ها اشاره شده است؛

1. این نوع برنج نسبت به کامل و معمولی از عطر و بوی بیشتری برخوردار است.

2. به علت شکستگی دانه‌ها و نرم بودن برنج، هضم آن راحت‌تر بوده و مشکلات گوارشی کمتری را به وجود می‌آورد.

3. برنج نیم دانه و دودی سرشار از آنتی‌اکسیدان است و میزان بروز عفونت در بدن را کاهش داده و به ایمنی بیشتر بدن کمک می‌کند.

4. در پژوهش‌های انجام‌شده بر روی برنج دودی نشان داد این برنج برای افراد دارای فشارخون بسیار مناسب بوده و در کاهش میزان فشارخون آن‌ها مؤثر می‌باشد.

 

 

برنج نیم دانه جایگزین ارزان برنج کامل

 

 

برنج نیم دانه دودی از نظر قیمتی در فروشگاه گیل هایپر

برنج نیم دانه به علت شکستگی دانه‌ها، قیمت کمتری نسبت به برنج معمولی دارد. برنج‌های نیم دانه از نظر کیفیتی به سه دسته؛ برنج نیم‌ دانه رقم کیفی، برنج نیم دانه رقم پرمحصول و برنج نیم دانه سورت شده تقسیم‌بندی می‌شوند. بهترین نوع نیم دانه‌ها، رقم کیفی است که از برندهای معتبر تهیه می‌شود. این نوع نیم‌ دانه‌ها از عطر و طعم بیشتری برخوردار بوده و بعد از پخت خشک نمی‌شوند و تا چندین ساعت به صورت نرم باقی می‌مانند. بنابر کیفیت بهتر نیم دانه کیفی مسلماً قیمت آن نیز از رقم‌های دیگر بیشتر است. نیم دانه‌های رقم پرمحصول شباهت زیادی با نوع کیفی دارند ولی بسیار دیرهضم بوده و عطر و طعم کمتری دارند. بهتر است برای خرید برنج‌های نیم دانه به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید. فروشگاه گیل هایپر انواع برنج‌های نیم دانه دودی با بهترین کیفیت عرضه کرده و شما می‌توانید با آسودگی خاطر خرید به‌صرفه‌ای را داشته باشید.

 

 

تفاوت‌های نیم دانه دودی با برنج کامل

تفاوت‌های نیم دانه دودی با برنج کامل

 

 

 

خرید محصول:

برنج هاشمی نیم دانه

برنج هاشمی دودی

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات