نکات مهم خرید برنج به خانواده‌ها کمک می‌کند در میان انواع برنج که در بازار وجود دارد بتوانند بهترین نوع را انتخاب کنند. برنج، یک غذای اصلی است که معمولاً در بسیاری از کشورها مصرف می‌شود. انواع زیادی از برنج در بازار وجود دارد. در ادامه با نکات مهم خرید برنج آشنا می‌شویم.

برای دریافت قیمت برنج شمال و خرید اینترنتی برنج از این قسمت وارد شوید

نکات مهم خرید برنج با کیفیت، خوب و سالم

تشخیص کیفیت برنج، کار آسانی نیست. علاوه بر این، تشخیص اینکه کدام انواع برنج، رنگ سفید کننده دارد و کدام یک برای مصرف، بی خطر است، نیاز به تجربه دارد. بسیاری از نکات مهم خرید برنج باید مورد توجه قرار گیرند. این موارد شامل بررسی بافت و ظاهر دانه‌های برنج، بو، رنگ و … است.

1- به رنگ دانه‌های برنج توجه کنید

یکی از نکات مهم خرید برنج با کیفیت، توجه به رنگ دانه‌های برنج است. برخی از افراد سودجو برای سفیدتر شدن برنج، از رنگ مصنوعی استفاده می‌کنند. قبل از خرید باید دانه‌ها را از نزدیک بررسی کنید. رنگ برنج باید اندکی کرمی روشن یا مایل به شیری باشد. ترجیحاً برنجی را انتخاب کنید که دارای رنگ روشن باشد، اما زرد نباشد. البته اگر برنج را اینترنتی می‌خرید، حتماً از مراکز و فروشگاه‌های معتبر این کار را انجام دهید.

2- به بافت برنج توجه کنید

یکی دیگر از نکات مهم خرید برنج، دقت به بافت برنج است. برنج مرغوب، بافتی محکمی دارد و هنگام فشردن، به راحتی شکسته نمی‌شود. برنجی که با فشار دادن به راحتی از بین می‌رود یا می‌شکند، نشان می‌دهد که برای مصرف مناسب نیست. با تکنیک فشار دادن نمونه‌ای از دانه های برنج، برنجی را انتخاب کنید که محکم‌تر باشد.

3- شکل ظاهری برنج را با دقت مشاهده کنید

یکی دیگر از نکات مهم خرید برنج، توجه به شکل ظاهری برنج‌ها است. با یک ترفند می‌توانید تشخیص دهید که برنج‌ها تازه هستند یا از سال‌های قبل در مغازه مانده‌اند.

با دقت به بافت و شکل ظاهری برنج نگاه کنید؛ بافت برنج باید دانه دانه باشد و بوی معطر بدهد. علاوه بر این، دقت کنید که هنگام زیر و رو کردن برنج‌ها با دست، آیا اثری مانند آرد در دست مشاهده می‌کنید یا خیر. اگر این نشانه‌ها را دیدید، نشان دهنده قدیمی بودن برنج‌ها است.

4- اطمینان حاصل کنید که برنج، شپش یا حشرات ریز نداشته باشد

علاوه بر بسیاری از نکات مهم خرید برنج که در بالا ذکر شد، باید اطمینان حاصل کنید که برنجی که می‌خرید، هیچ حشره‌ای نداشته باشد. به طور کلی، برنج‌هایی که حشره داشته باشند، قدیمی هستند. برنج‌های مانده و قدیمی مطمئناً برای مصرف مناسب نیست. اگر برنج را از روش اینترنتی می‌خرید، مطمئن شوید که محصولات مرغوب هستند و امکان مرجوعی کالا به دلایل مختلف وجود داشته باشد.

5- برنج باکیفیت، عطر و بوی دلپذیر دارد

نکته بعدی در انتخاب برنج با کیفیت، عطر برنج است. در حال حاضر، در بازار، چندین نوع برنج وجود دارد که بوی چندان شناخته شده‌ای ندارند. سعی کنید انواع برنج شمال را خریداری کنید که عطر دلپذیری دارند و خوشپخت هستند. این یکی از نکات مهم خرید برنج است.

توجه داشته باشید که هنگامی که برنج را بو می‌کنید، استشمام بوی سبزی، نشان دهنده قدیمی بودن برنج است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید برنجی را که انتخاب می‌کنید بوی عادی داشته باشد و بوی کپک زده از آن به مشام نرسد.

6- خرید اینترنتی برنج از فروشگاه معتبر

علاوه بر اطمینان از شکننده نبودن برنج‌ها، یکی دیگر از نکات مهم خرید برنج با کیفیت، خرید از یک فروشگاه معتبر است. فروشگاهی را انتخاب کنید که محصولات سالم و برنج مرغوب را تحویل می‌دهد.

نتیجه گیری

نکات مهم خرید برنج با کیفیت بالا می‌تواند به عنوان مرجع مناسبی برای شما جهت دریافت بهترین برنج از بازار باشد. برنج مرغوب برای سلامتی خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین می‌تواند از بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جلوگیری کند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: قیمت برنج شمال و عوال مؤثر در آن

 

منبع:

https://lifelines-india.net/673-2/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید
There are no products in the cart!
پرداخت