بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گیل هایپر کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

آقای مطلب صالح

آقای مطلب صالح
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/07 0 نظر

بدون شک اولین چیزی که با شنیدن اسم لاهیجان در ذهن هر ایرانی نقش میبند مزارع سرسبز چای است . از گذشته ها ی بسیار دور این منطقه از استان گیلان به دلیل داشتن اقلیم آب و هوایی خاص و برخورداری از زمین های حاصلخیز مهد کشت محصول چای بوده و این محصول به عنوان اصلی ترین سوغات این شهر محسوب می شود . اقرار نباشد باید بهترین طمع و رنگ چای ایرانی را در این شهر جستجو کرد. اما...

درکنار محصول چای و صنایع دستی این شهر همچون نمد بافی ،حصیر بافی و سفال ، کشاورزان این منطقه به کشت برنج آن هم از نوع هاشمی و دم سیاه مشغول هستند که می توان آن را دومین  محصول کشاورزی منطقه و اصلی محصول استراتژیک استان به شمار آورد.

 

 

آقای مطلب صالح متولد 1349 از شهرستان عروس گیلان لاهیجان  است .کشاورزی را از سن نوجوانی آغاز و در کنار ادامه تحصیل همواره خانواده را در کشت و برداشت  برنج  یاری می کرده است .

"پدر و پدر بزرگان از شالیکارن قدیمی در لاهیجان بوده اند . من هم به کار کشاورزی علاقه داشتم و از همان دوران نوجوانی در مزارع در کنار تحصیل به کار کشاورزی مشغول شدم  .در حال حاضر به عنوان آموزگار در آموزش و پرورش شهرستان مشغول تدریس هستم ولی به دلیل علاقه به کار کشاورزی در کنار شغل اصلی ام به کشت برنج در مزارع پدری نیز مشغولم. منطقه لاهیجان با توجه به آب و هوای خاص اش مهد پرورش چای و برنج بوده و این موضوع باعث شده تا بیشتر بومی های این منطقه کشاورزی در زمینه چای و برنج را به عنوان شغل اول یا دوم خود انتخاب کنند.کشاورزی و بخصوص شالیکاری کار پر زحمت و هزینه بری است و متاسفانه به دلیل مشکلات مختلف در این زمینه چون  گرانی نهاده ها، عدم حمایت از کشاورزان، بالا بودن دستمزد کارگران و قیمت پایین محصولات و  واردات بی رویه برنج باعث شده است تا تولید این محصول مهم کشور صرفه اقتصادی نداشته باشد. از طرف دیگر  وجود واسطه های مختلف در فرآیند های  برداشت تا توزیع  باعث شده است که برنج تولیدی کشاورزان به دلیل زیاد خواهی های برخی سودجویان  با کیفیت پایین ( به دلیل افزودن برنج با کیفیت پایین وارداتی ) و قیمت بالا به دست مصرف کننده برسد. آشنایی با فروشگاه آنلاین گیل هایپر نویدی برای من بوده تا بتوانم محصول خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسانم  و امیدوارم هم میهنانم نیز با اطمینان ازاین فروشگاه خرید کنند."

 

جهت بازدید از محصولات آقای مطلب صالح و خرید محصولاتشان اینجا کلیک کنید.

به دلیل اطمینان از نوع کشت و محصول تولیدی ،آقای صالح  با ضمانت بازگشت کالا در صورت نارضایتی مشتریان گرامی محصول خود رادر فروشگاه گیل هایپر عرضه کرده است .

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات