مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده یا همان کشاورز، مواردی هستند که با نحوه خرید و فروش، قیمت ها و حفظ کیفیت انواع برنج شمال در ارتباط هستند. بازارهای عمده فروشی برنج باعث شده که یک میدان رقابتی در تمام کشورها به وجود بیاید که ایران هم یکی از آنها محسوب می شود.

بازارهای ایران برای خرید برنج شمال به طور مستقیم از کشاورزان، تغییرات و نوسانات زیادی دارد. در این راه، مشکلات و چالش های کوچک و بزرگی وجود دارد که می تواند به نفع یا ضرر مصرف کنندگان یا خرده فروشان باشد.

به دلیل اهمیت آشنایی با مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده، تصمیم داریم در این بحث به مواردی اشاره کنیم که نشان می دهند خرید و فروش عمده برنج بر پایه چه عواملی تغییر می کند و اگر این محصولات از کشاورزان تأمین شوند، چه مزیت هایی را به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم خرید برنج که خانواده ها باید بدانند

با مهم ترین مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده آشنا شویم

در این قسمت به طور اختصار و فهرست گونه به معرفی مهم ترین مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده می پردازیم:

  • با خرید مستقیم برنج شمال از کشاورزان و تولید کنندگان، واسطه های بازار حذف می شوند و به این ترتیب، قیمت ها بسیار ارزان تر از بازار خرده فروشی خواهد بود.
  • یکی از مهم ترین مزیت های خرید مستقیم برنج از تولید کننده، برقراری و تبادل اطلاعات، بدون واسطه، بین خریداران و تولید کنندگان است. این کار، ریسک پذیری را کاهش می دهد و خطرات نوسان قیمت ها را در پی ندارد.
  • یکی دیگر از مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده، کاهش چرخه خرید برنج از کشاورز تا مصرف کننده است. این شرایط باعث شفافیت بیشتر معاملات می شود و عرضه با تقاضا را بهتر می توان کنترل کرد. در این حالت، برنامه ریزی برای برداشت برنج شمال از شالیزار و جلوگیری از اتلاف محصولات در زمان برداشت به راحتی امکان پذیر است.
  • اگر انواع برنج شمال را مستقیماً از تولید کننده بخرید، کشاورزان فرصت دارند که محصولات را به خوبی انبار کنند و مطمئن باشند که زمان خرید شما مشخص است. این کار باعث جلوگیری از فاسد شدن برنج ها می شود.
  • یکی از بزرگ ترین مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده، ثبات بیشتر در عرضه و فروش محصولات است. اینکه برنج ها را از مزرعه می خرید، بارگیری می شود و تا محل انبار منتقل می گردد، یک پروسه شناخته شده و کوتاه را شامل می شود که واسطه ها در آن حضور ندارند.
  • تمرکز داشتن بر بازارهای عمده فروشی برنج، یکی دیگر از مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده است. در این حالت، جمع آوری اطلاعات از بازار، پردازش و کیفیت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف، به راحتی میسر می شود. این یعنی مدیریت اقتصاد این بخش، به طور خاص امکان پذیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید برنج طارم + قیمت های بازار

سخن پایانی

افزایش حجم برنج شمال موجود در بازار موجب آن شده است که مدیریت خرید و فروش عمده برنج با چالش هایی مواجه باشد. کارشناسان عقیده دارند اگر برنج شمال را مستقیم از تولید کننده تأمین کنید، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. به همین دلیل با معرفی مهم ترین مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده، سعی در جلب نظر مصرف کنندگان دارند.

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر به عنوان مرجع تأمین محصولات ارگانیک گیلان، از جمه انواع برنج شمال، این فرصت را فرآهم کرده تا بتوانید بدون دغدغه حضور واسطه ها و افزایش قیمت ها، این اقلام ضروری را تهیه کنید.

یکی از مهم ترین مزایای خرید برنج شمال از تولید کننده، از طریق فروشگاه اینترنتی گیل هایپر، تعدیل قیمت ها است. هر کدام از محصولات برنج و چای یا انواع چاشنی ها را می توانید به صورت اینترنتی سفارش دهید و در محل و شهر مورد نظرتان دریافت کنید. کیفیت این محصولات از هر نظر تأیید شده است.

 

منبع:

http://www.fao.org/3/ab790e/ab790e05.htm

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید0
There are no products in the cart!
ادامه خرید