طرز تهیه رب انار خانگی خوشمزه کار چندان دشواری نیست. با یک دستورالعمل ساده می توانید بهترین و خوشمزه ترین رب انار خانگی را تهیه کنید. بسیاری از خانواده ها به این موضوع اهمیت می دهند که هم رب انار و هم رب گوجه فرنگی را به صورت کاملاً بهداشتی در خانه تهیه کنند.

البته این جمله به مفهوم آن نیست که انواع رب انار و رب گوجه فرنگی صنعتی از نظر ارزش غذایی و نحوه تهیه، سالم و بهداشتی نیستند. ما در این موضوع به دنبال این هستیم که طرز تهیه رب انار خانگی را ارائه دهیم تا خانم های خانه دار شخصاً بتوانند رب انار را تهیه کنند.

برای طرز تهیه رب انار خانگی خوشمزه، به انار، مقداری نمک و آب نیاز دارید. یک نکته بسیار مهم در مورد دستورالعمل تهیه رب انار خانگی وجود دارد و آن هم این است که قرار است رب انار که تهیه می کنید چه مزه ای داشته باشد؟ آیا می خواهید رب انار با طعم ترش و ملس تهیه کنید یا می‌خواهید رب انار شیرین را در خانه آماده کنید؟

در حقیقت، طرز تهیه رب انار خانگی با طعم متفاوت بستگی به این دارد که شما کدام طعم را می پسندید و در همان راستا باید نوع انار که برای آن استفاده می کنید متفاوت باشد.

انتخاب انواع انار شیرین و انار ترش برای تهیه رب انار در حقیقت یکی از فوت و فن های طرز تهیه رب انار خانگی است. با ما همراه باشید تا شما را با دستورالعمل برای تهیه رب انار خانگی به عنوان یک چاشنی خوشمزه آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: انواع ادویه ها و چاشنی ها برای غذا

 نکات مهم برای طرز تهیه رب انار خانگی

یکی از نکات مهم برای طرز تهیه رب انار خانگی این است که به ازای هر کیلوگرم رب انار، حدود ۸ کیلوگرم باید انار با اندازه متوسط استفاده کنید. انارها باید دانه شده باشند و به همراه کمی نمک برای تهیه رب انار مصرف شوند.

اناری که برای رب انار خانگی استفاده می کنید باید آبگیری شود. وقتی می خواهید آب انارها را بگیرید، از چند روش می توانید این کار را انجام دهید. در حقیقت، این مراحل جزو کارهایی است که برای طرز تهیه رب انار خانگی باید بدانید. آن ‌ها را اجرا کنید تا رب انار شما طعم خوشمزه تری داشته باشد. اضافه کردن مقدار کافی آب و نمک باعث می شود رب انار شما خوشمزه تر شود.

نکته مهم دیگر که برای تهیه رب انار خانگی باید رعایت کنید این است که هنگام دانه کردن انارها، دانه های له شده یا دانه های آبکی را جدا کنید. این دانه ها ممکن است طعم رب انار را بسیار تغییر دهند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با طرز تهیه رب آلوچه خانگی

 طرز تهیه رب انار خانگی

برای آشنایی با طرز تهیه رب انار خانگی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • به ازای هر کیلوگرم رب انار، حدود ۸ کیلوگرم انار با پوسته نازک و با طعم نسبتاً شیرین تهیه کنید
  • انارها را بشویید؛ آنها را با چاقو ببرید و دانه های انار را در ظرف جداگانه بریزید.
  • در مرحله بعدی طرز تهیه رب انار خانگی باید آب دانه های انار را بگیرید. هم با دستگاه آبمیوه گیری خانگی می توانید این کار را انجام دهید، هم می توانید دانه های انار را در مخلوط کن بریزید.
  • درادامه، آب انار را که در این حالت با هسته های انار به صورت مخلوط شده است از یک صافی رد کنید تا یک مایع زلال و بدون ذرات جامد و درشت حاصل شود.
  • آب انار صاف شده را روی شعله با حرارت ملایم بگذارید. مقدار یک قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید و مرتباً به هم بزنید تا به اصطلاح به جوش بیاید.
  • رب انار زمانی حاصل می‌شود که غلظت کافی را پیدا کند و رنگ آن تیره تر شود.

هنگام اجرای طرز تهیه رب انار خانگی، فراموش نکنید که هم زدن را باید مستمر ادامه دهید تا از سوختن و ته گرفتن جلوگیری شود. اگر لکه های سوخته رب انار کنار ظرف به داخل مخلوط وارد شود، باعث می شود که طعم تلخ تری پیدا کند. با این چاشنی می توانید بهترین غذاها را تهیه کنید.

 

منبع:

https://blog.okcs.com/ashpazi/%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%81%D9%88%D8%AA-%D9%88-%D9%81%D9%86-%D8%B1%D8%A8-%D8%A7/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید0
There are no products in the cart!
ادامه خرید