بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گیل هایپر کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

روغن زیتون درجه 1

روغن زیتون درجه 1

باغدار آقای عنایت شریفی

99,000 تومان

زمان تحویل : 4 تا 9 روز پس از ثبت سفارش

برای دیدن بیوگرافی آقای عنایت شریفی  اینجا کلیک کنید

خرید
با محصولات مشابه مقایسه کن
حاج عنایت شریفی
نام تولیدکننده : حاج عنایت شریفی
+ موارد بیشتر

روغن زیتون :

در قدیم زیتون ها را پس از برداشت که عمدتاً به شیوه پایه زنی، یعنی پهن کردن پارچه در پای درخت و ضربه زدن با چوب های بخصوص به شاخه های اصلی و تنه درخت، جدا می کردند و سپس دانه های زیتون را در لاکه های چوبی ریخته و با سنگ می کوبیدند. بعد لاکه را بصورت مایل قرار داده و صبر می کردند تا روغن در یک طرف جمع شود این روغن خالص و طبیعی بوده و بهترین خواص ممکنه را همراه دارد .

شناخت روغن زیتون سالم و مرغوب :

رنگ روغن همچنین صاف بودن یا صاف نبودن آن هیچ ملاکی برای کیفیت خوب روغن زیتون نیست، پس مسلماً حس بینایی نقش مهمی ایفا نخواهد کرد. اولین مرحله تشخیص به کمک حس بویایی است؛ هنگام بوییدن یک روغن خوب آنچه استنشاق می گردد بوی ملایم میوه زیتون و یا بویی شبیه بوی سیب یا سبزی تازه است و اگر بوی زنگ آهن یا اسید یا بوی دیگری داد از سلامت بی بهره است. مرحله دیگر چشیدن است .

روغن زیتون در نوک زبان طعم نسبتآ شیرینی دارد. اگر می خواهید روغن زیتون را بچشید آن را روی زبانتان بریزید، دهانتان را ببندید و سعی کنید زبانتان را به سمت سقف دهانتان ببرید اما به سقف دهانتان برخورد نکند. روغن خوب طعمش سریعاً روی زبان پخش می شود اما در روغن ناسالم این روند به کندی صورت می گیرد با کمی دقت در انتهای زبان و ابتدای گلو احساس خواهید کرد. در محفظه دهان و بینی همان احساس کنترل به روش بویایی بدست خواهد آمد .

مشخصات کلی روغن زیتون درجه 1

سال تولید 1399
محل کشت رودبار
ارگانیک بله
شیوه نگهداری دور از نور آفتاب نگهداری شود
شدت بو بوی بسیار ملایم
موارد استفاده طبخ غذا

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه