خرید اینترنتی برنج در راستای خرید حضوری از مغازه‌ها بسیار متداول شده است. برنج یکی از مهم‌ترین مواد غذایی در تمام خانواده‌ها محسوب می‌شود و ارزش غذایی مناسبی دارد.

بیش از نیمی از مردم جهان هر روز برنج مصرف می‌کنند و تا بیش از 21 درصد، نیاز کالری جمعیت جهان را برآورده می‌سازد. این دانه غلات، سرشار از فیبر است و حاوی 80 درصد پروتئین، فسفر و پتاسیم می‌باشد. صدها نوع مختلف برنج وجود دارد؛ از جمله برنج سفید، برنج قهوه‌ای، برنج سیاه و قرمز.

کیفیت برنج در انواع مختلف، استانداردهای متفاوتی دارد. بنابراین شما باید در خرید اینترنتی برنج، بهترین کیفیت را انتخاب کنید؛ زیرا برنج با کیفیت عالی، نه تنها خوشپخت است بلکه برای سلامتی نیز مفید است.

در خرید اینترنتی برنج به کیفیت آنها توجه کنید

عواملی که کیفیت برنج را نشان می‌دهند شامل موارد زیر است:

1-طول دانه برنج:

طول دانه‌های برنج به اندازه‌ای مهم است که می‌تواند تمام ویژگی‌های این غلات را در مورد یک نوع خاص برنج توضیح دهد. انواع برنج دانه بلند، نشاسته کمتری دارند، به همین دلیل به هم نمی‌چسبند و هنگام پخت، قد می‌کشند.

یکی از مواردی که در خرید اینترنتی برنج باید به آن دقت کنید این است که انواع برنج دانه کوتاه، با ظاهری گرد و تو پُر، حاوی نشاسته بیشتری نسبت به سایر انواع برنج هستند. برنج دانه کوتاه، پس از پخت و پز، بافت چسبنده‌ای به خود می‌گیرد.

2-رطوبت برنج:

میزان رطوبت، یکی از عوامل مهم در کیفیت دانه‌های برنج است. “رطوبت”، به صورت مقدار آب در واحد جرم دانه‌ها نشان داده می‌شود و بر اساس درصد بیان می‌گردد. این مورد را باید در خرید اینترنتی برنج مورد توجه قرار دهید و برای این کار می‌توانید مشخصات برنج را در فروشگاه اینترنتی بخوانید.

3-توجه به هسته اصلی دانه‌های برنج:

اگرچه در خرید اینترنتی برنج، مشاهده برنج‌ها و بررسی عوامل مضر در آنها امکان پذیر نیست، اما شناخت این عوامل می‌تواند به شما کمک کند برنج مرغوب را از برنج‌های ناسالم تشخیص دهید.

دانه‌های آسیب دیده برنج، یک فاکتور مهم برای درجه بندی آنها است. انواع اصلی عامل آسیب زننده ناشی از حشرات، گرما، کپک‌ها و هوازدگی، جوانه زدن، سرمازدگی، بیماری‌ها، بلوغ غیر یکنواخت و عدم پر شدن نسبی دانه‌ها است.

4- تغییر رنگ / زرد شدن برنج:

از بیین رفتن رنگ یکی از نشانه‌های مهم برنج بی کیفیت است. اگر برنج به طور نامناسب ذخیره شود، سفیدی برنج به درجه‌های مختلف تغییر رنگ می‌یابد. این اتفاق، به دلیل واکنش‌های میکروبی و شیمیایی رخ می‌دهد که به دمای ذخیره سازی، میزان رطوبت و مدت زمان آن بستگی دارد. اگر پس از خرید اینترنتی برنج، این آثار را مشاهده کردید می‌توانید کالا را طبق قوانین فروشگاه اینترنتی، مرجوع کنید.

 نکات مهم خرید اینترنتی برنج که هر کسی باید بداند

1-رنگ برنج: رنگ سفید مایل به شیری یا کرمی روشن

2-بافت برنج: برنج مرغوب، بافت محکمی دارد و هنگام فشردن به راحتی شکسته نمی‌شود. برنج‌هایی که با فشار دادن به راحتی شکسته می‌شوند، برای مصرف مناسب نیست.

3-رایحه یا بوی برنج: برنج مرغوب باید رایحه طبیعی داشته باشد. یک فروشگاه مطمئن را برای خرید اینترنتی برنج در نظر بگیرید تا برنج‌های مرغوب را ارائه دهد.

4-مراقب برنج‌های ارزان باشید!

هنگام خرید اینترنتی برنج با بهترین کیفیت، به قیمت آن توجه کنید. در بازار، قیمت‌های مختلفی برای انواع برنج ارائه شده است. قیمت برنج با توجه به کیفیت برنج تعیین می‌شود. اگر کیفیت برنج بالا باشد، قیمت‌ها نیز بالا خواهد بود.

5-از فروشگاه معتبر خرید کنید:

جدا از نکات مهمی که در قسمت بالا ذکر شده، نکته بعدی برای اطمینان از کیفیت برنج، خرید اینترنتی برنج از فروشگاه‌های معتبر است. این مجموعه‌ها معمولاً برنجی را تأیید می‌کنند که دارای گواهی آزمایشگاه و تأییدیه ISO باشد، بنابراین برای مصرف، بی خطر و سالم است.

به همین منظور، مجموعه گیل هایپر، انواع برنج شمال با کیفیت عالی و ضمانت سالم بودن را به طور مستقیم از تولید کننده تأمین می‌کند و با قیمت مناسب به دست شما عزیزان می‌رساند.

 

منبع:

https://www.ssibasmati.com/tips-for-choosing-the-best-quality-rice

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید0
There are no products in the cart!
ادامه خرید