بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه اینترنتی گیل هایپر کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر

مرکز اکوتوریسم جیر سر باقرخاله

مرکز اکوتوریسم جیر سر باقرخاله
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/15 0 نظر

مرکز اکوتوریسم جیرسرباقرخاله یک مکان گردشگری فوق العاده بر اساس معیارهای گردشگری پایدار (اکوتوریسم) در شهرستان خمام می باشد. روستای جیرسرباقرخاله (Jire_sare_bagher_khale) در دهستان چوکام قرار دارد. علاوه بر طبیعت بکر و وجود شالیزارهای برنج و... یکی از مناطق دیدنی این روستا مرکز اکوتوریسم جیرسرباقرخاله است...

 

که صحنه ایی فراموش نشدنی را برای مسافران به همراه دارد. طرح طبیعت گردی در این مرکز با همکاری ایران وآژانس همکاری های بین المللی ژاپن صورت گرفته است.

در امتداد رودخانه پیربازار به چوکام به سمت روستای جیرسرباقرخاله وبه طرف چراگاه عمومی بروید. تابلوی سبز رنگ اداره کل منابع طبیعی استان گیلان راهنمای خوبی است.

این چراگاه با نظارت دهیاری و به صورت قرق برای چرای دام های کشاورزان در زمان کشت زمین ها، برای جلوگیری از آسیب دیدن محصولات توسط دام، از سراسر گیلان، مازندران و حتی گرگان به بخش خصوصی واگذار شده است، در اوایل بهار گاوها و اسب ها به نگهبان چراگاه تحویل داده می شوند و پس از فصل کار و برداشت محصول، صاحبان دام برای بازگرداندن گله های خود باز می گردند.

قرق مرکز اکوتوریسم جیرسر باقرخاله برای چرای دام اسب های وحشی

 

قرق مرکز اکوتوریسم جیرسر باقرخاله برای چرای دام گاوها 

پرندگانی همچون قوها، اردک ها، غازها و چنگرها در زمستان به تالاب نزدیک این روستا مهاجرت می کنند، که شنیدن صدای آنها روح انسان را جلا می دهد. به همین منظور در این مرکز اکوتوریستی یک برج پرنده نگری نیز احداث شده است و مکان خوبی برای علاقمندان به پرنده نگری در گیلان در فصل زمستان می باشد.

پرنده گری در مرکز اکوتوریستی جیرسرباقرخاله

در این مکان زیبا یک اقامتگاه بومگردی تاسیس شده است که در آن انواع غذا های لذیذ با استفاده از مواد ارگانیک به همراه نان محلی برای مسافران تهیه می شود و گردشگران می توانند با هماهنگی قبلی انواع غذاهای محلی درخواستی نظیر انواع ماهی ها، باقالاقاتق، میرزا قاسمی و را سفارش و در محیطی زیبا و آرامش بخش میل نمایند.

اقامتگاه بومگردی و رستوران سنتی در مرکز اکوتوریستی جیرسرباقرخاله

از سایر تفریحات موجود در جیرسرباقرخاله علاوه بر لذت بردن از سرسبزی و زیبایی های طبیعی می توان به قایق سواری، کایاک سواری و رفتینگ خروشان نیز اشاره کرد.

کایاک سواری در مرکز اکوتوریست جیرسرباقرخاله

 

فاصله این مرکز بسیار دیدنی تا فروشگاه گیل هایپر تنها 16 دقیقه است و برای رفتن از فروشگاه به این منطقه و لذت بردن از زیبایی های گیلان می توانید از نقشه زیر استفاده نمایید.

 

مسیر دسترسی فروشگاه گی هایپر به جیرسرباقرخاله

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات