برنج هاشمی بخریم یا برنج دم سیاه؟”؛ این سوال یکی از مهمترین چالش های ذهنی تمام خانواده‌ها است؛ مخصوصاً زمانی که به دنبال بهترین برنج شمال هستند تا هم از عطر آن لذت ببرند و هم خوش پخت و خوشمزه باشد. انواع برنج شمال در استان گیلان و مازندران پرورش داده می شود. شهرهای لاهیجان، آستانه اشرفیه، شهرستان فریدونکنار و شهرهای استان مازندران به پرورش و کاشت انواع برنج مرغوب شمال شهرت دارند.

در کنار برنج هاشمی و برنج سیاه با انواع دیگر برنج مرغوب شمال نظیر برنج طارم نیز برخورد می کنیم که ویژگی های خاص خود را دارد. خرید برنج دم سیاه و خرید برنج هاشمی، هر کدام طرفداران خاص خود را دارند و جزو پرفروش‌ترین معاملات در سطح کشور محسوب می شوند. اگر شما هم می خواهید بهترین برنج شمال را بخرید با ما همراه باشید تا در این بحث به بررسی ویژگی انواع برنج هاشمی و برنج دم سیاه بپردازیم.

 نکات مهم در خرید برنج هاشمی

برای خرید برنج هاشمی باید این نوع برنج را از نظر شکل ظاهری بشناسید. رنگ دانه های برنج هاشمی، سفید یا کرمی روشن هستند و از نظر اندازه، درشت تر به نظر می رسند. این برنج، ظاهری تمیز دارد و بسیار خوشپخت است. دلیل نامگذاری برنج هاشمی به این نام این است که شخصی به نام آقای هاشمی زاده توانسته این نوع از ارقام برنج را در شالیزار خود پرورش دهد. مرغوب بودن برنج هاشمی به اندازه ای است که در استان گیلان به یک برند معتبر تبدیل شده و در تمام شهرها تقریباً پرورش داده می شود.

برای خرید برنج هاشمی توجه داشته باشید که دانه های برنج، یکدست باشند. گاهی برخی افراد، این برنج را با نوع دیگری از برنج گیلان مخلوط می کنند. مرغوب بودن این نوع برنج به این بستگی دارد که شما از مراکز معتبر خرید کنید. مراکزی که اعتبار و کیفیت محصول را تضمین می کنند. برنج هاشمی بسیار خوش پخت است و اکثر خانواده ها آن را می شناسند.

 نکات مهم در خرید برنج دم سیاه

در کنار خرید برنج هاشمی، خرید برنج دم سیاه هم یک محصول رقابتی محسوب می شود. برنج دم سیاه در کنار برنج طارم، یک محصول پر طرفدار به ویژه برای ساکنین استان گیلان است. برنج دم سیاه، گونه ای از انواع برنج شمال است که کشت و کار آن تقریباً دشوار بوده و مناطق کمتری به پرورش آن مشغول هستند. کاشت و پرورش برنج دم سیاه، بیشتر از شهر رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه و نواحی اطراف آن ها انجام می گیرد.

برنج دم سیاه به این علت شهرت پیدا کرده که هنگام پخت، عطر دلپذیری دارد و به اصطلاح، “قد” می کشد. ارزش غذایی برنج دم سیاه شناخته شده است و پس از پخت همچنان کیفیت اولیه خود را حفظ می کند.

خرید برنج هاشمی و خرید برنج دم سیاه برای مدیریت بهتر رستوران ها و هتل ها یک انتخاب هوشمندانه است. این انواع برنج شمال آنچنان کیفیتی دارند که از هر نظر، توجه خانواده ها را برای تغذیه سالم تر و بهتر جلب می کنند

 قیمت برنج هاشمی و قیمت برنج دم سیاه

قیمت خرید برنج هاشمی و قیمت برنج دم سیاه با توجه به قیمت بازار تنظیم می شود. به طور کلی این دو گونه برنج شمال جزو گران ترین برنج ها هستند اما کیفیت بالایی دارند. برنج دم سیاه، قیمت بالایی دارد، خوش عطر است و البته انتخاب افرادی است که به دنبال طبخ غذاهای لذیذ و خوشمزه هستند.

قیمت خرید برنج هاشمی همانند برنج دم سیاه تعریف می‌شود. انواع برنج شمال در بسته بندی های ۱۰ کیلوگرمی به صورت کیسه ای آماده شده‌اند که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. اگر چه برنج های وارداتی نظیر برنج هندی یا برنج پاکستانی، مهمترین رقبای برنج شمال هستند اما همچنان، برنج هاشمی و برنج دم سیاه و برنج طارم مورد توجه قرار دارند.

برای خرید برنج شمال، خرید برنج هاشمی درجه یک، برنج دم سیاه درجه یک می توانید از طریق فروشگاه گیل هایپر اقدام کنید. کیفیت برنج ارائه شده در این فروشگاه تضمین شده است و شما می توانید مستقیماً از تولید کننده خرید کنید.

 

منابع:

  • https://shomalrice.ir/2019/07/30/berenj-dom-siah/
  • https://caspianrice.com/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AC-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید0
There are no products in the cart!
ادامه خرید