قیمت چای لاهیجان به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل ناشی از فاکتورهای موثر بر اوضاع اقتصادی، اجتماعی و کنترل نهادها و شرکت ها بر روند کاشت چای در شمال، بسته بندی، بازاریابی و فروش می باشد.

تحقیقات زیادی درباره قیمت‌گذاری چای شمال، بخصوص قیمت چای لاهیجان انجام گرفته است. بررسی‌ها نشان داده‌اند زمانی که یک تولید کننده چای، محصولات خود را به بازار ارائه می دهد، پاسخ های مختلفی از سوی مصرف کنندگان دریافت می کند. این عوامل می‌تواند قیمت چای را تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از عوامل موثر در قیمت چای لاهیجان تاثیرات شرایط آب و هوایی در سال های زراعی در مزرعه چای است؛ عواملی که به طور بالقوه در رشد محصول تاثیر دارند و می توانند حجم تولید سالانه را کاهش یا افزایش دهند. انواع چای شمال در مزرعه چای در شهرهای مختلف استان گیلان پرورش داده می شود. ورود چای شمال از طریق کانال های بازاریابی به بازار مصرف، استراتژی های خاص خود را دارد که قیمت گذاری، یکی از این موارد است.

بیشتر بخوانید: با مهم ترین خواص سبوس برنج آشنا شویم

 قیمت چای لاهیجان با توجه به نوع بسته بندی

وقتی برای خرید چای به بازار مراجعه می‌کنید، بسته بندی های انواع چای با هم فرق دارند. این مسئله در خرید اینترنتی چای هم وجود دارد. همه ما می دانیم که چای پس از آب، محبوبترین نوشیدنی در جهان است. تولید چای در جهان با افزایش تقاضا برای خرید چندان همخوانی ندارد و بنابراین باعث شده که قیمت چای بسیار در نوسان باشد. این مسئله برای قیمت چای لاهیجان هم وجود دارد.

هزینه های تولید چای در مزرعه و هزینه های بخش فرآوری و بسته بندی انواع چای، در حال افزایش است که این باعث کاهش سودآوری تولید کنندگان می شود. قیمت چای لاهیجان با قیمت چای وارداتی متفاوت است. چای شمال بسیار مرغوب است و برای صادرات، بهترین گزینه محسوب می‌شود. انواع چای که در استان گیلان پرورش داده می شود ظرفیت و پتانسیل صادرات به بازارهای جهانی را دارد.

یکی از عواملی که بر قیمت چای لاهیجان تاثیرگذار است، بسته بندی چای است. برخی شرکت ها به دلیل اینکه به برندسازی خود اهمیت زیادی می دهند، چای را با بسته بندی های شکیل و فانتزی به بازار ارائه می‌دهند. چای با بسته بندی طراحی شده و متفاوت معمولاً برای فروش، قیمت بیشتری خواهد داشت.

وزن بسته بندی بر قیمت چای لاهیجان تاثیرگذار است. اگرچه ممکن است بسته بندی چای، ساده باشد اما قیمت چای با وزن بالاتر، گرانتر است. مثلاً قیمت چای ۵۰۰ گرمی، ارزانتر از قیمت چای یک کیلوگرمی خواهد بود. این یک امر بدیهی است و برای تمام محصولات وجود دارد.

قیمت چای لاهیجان برای خرید و فروش به صورت عمده ای و فله ای معمولاً ارزان‌تر است. چای لاهیجان در کیسه بسته بندی می شود و بنا بر تقاضای مشتری ارسال می گردد. برای خرید چای لاهیجان با کیفیت بالا می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی گیل هایپر اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: انواع چای در جهان + خواص آنها

 خرید اینترنتی و قیمت چای لاهیجان

فروشگاه اینترنتی گیل هایپر به عنوان مرجع تامین و فروش محصولات ارگانیک استان گیلان فعالیت می کند و بهترین و مرغوب ترین انواع چای شمال را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. محصولات این فروشگاه شامل چای شکسته درجه یک، چای قلم سوزنی درجه ۲، چای قلم سوزنی درجه یک و چای شکسته ممتاز می باشد.

چای قلم و چای شکسته شمال از بهترین بوته های چای برداشت می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. درجه یک و درجه دو بودن چای به این بستگی دارد که برگ های چای در چه فصلی و از کدام قسمت بوته چای برداشت شدند.

محصولاتی که در فروشگاه اینترنتی گیل هایپر ارائه می‌شود، بهترین کیفیت را دارد و به صورت مستقیم از تولید کننده به دست مصرف کننده می رسد. برای دریافت قیمت چای لاهیجان می توانید به وبسایت فروشگاه مراجعه کنید.

 

منبع:

https://core.ac.uk/download/pdf/234647459.pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
سبد خرید0
There are no products in the cart!
ادامه خرید